|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≥28" |
| Application: | Indoor, Advertising, Big-Screen Project |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
product specification |
|
| Product Series | multi-screen |
| screen size | 46 inches |
| Exterior color | black |
| Stitching thickness | 3.5mm |
| input/output interface | |
| USB input | 1 USB 2.0, Max 480Mbps |
| Audio speaker output | Built-in speaker interface, up to 8Ω 10W dual-channel speaker output |
| signal input | • Support 1 HDMI input, support version 2.0, maximum support 3840X2160@60Hz input • Support 1 channel DVI signal input, maximum support 3840X2160@60Hz input . • Support RJ45 input and output, access to infrared receiver and RS232 for device control and debugging . • 1 channel VGA input, 1 channel AV input Support 1-way USB multimedia video, picture, text file viewing, program upgrade • Support image 180 degree flip |
| Electrical performance of the whole machine | |
| Main chip model | MT-720 Plus-S ( 4K ) |
| power input | 46 inches |
| MP4955T-100V 1200 | |
| enter | 176-240V~, 47~63Hz, 2A, Max |
| DC output | 12V/4A |
| Machine power consumption | 46 inches: 140w |
| speaker power | 2×10W(8Ω) THD+N<10%@1KHz (Audio Input: 0.5VRMS) |
| main hardware | |
| size model | 46 inches |
| Memory | Full hardware architecture , no memory, no storage |
| built-in memory | not support |
| memory expansion | not support |
| WiFi | not support |
| operating system | hardware architecture , no CPU and operating system |
| decoding resolution | Highest resolution 3840X2160 60Hz |
| Show performance parameters | |
| Product number | AE - LED55-4mm |
| Backlight type | led |
| Display size(mm) | L1213.1x W685.4 |
| physical resolution | 2K ( 3840 x 2160 ) , UHD |
| Overall peak brightness | 500cd /m² ± 30 |
| Dynamic Contrast | 5000 :1 |
| Viewing angle | 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) |
| screen ratio | 16:9 |
| display color | 1.07M (10-bit),16.7M |
| surface treatment | Matte |
| working frequency | 60Hz |
| Structural dimensions (unit: mm) | |
| Overall Dimensions (length×height×thickness) |
L1023 x W577.7 x T82 |
| Outer box packing size (length×height×thickness) |
L1123 x W350 x T665 |
| Bare metal net weight ( KG ) | 17KG |
| Gross weight of the whole machine ( KG ) | 19 KG (single unit) |
| wall mount size | Two hooking methods, see the view below for details |
| VESA hole size | 400 x 400 |
| Wall Mount Screw Specifications | M5*8, M5*6, M6*10 |

